Logo

Farnost Staré Město

Římskokatolická farnost archanděla Michaela ve Starém Městě

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Hlavní

Katechetická nabídka na léto

Tisk PDF

LETNÍ ŠKOLA BOŽÍHO SLOVA

je otevřená všem zájemcům o prohlubování života víry. Přijet na ni můžete se svými rodinami či přáteli. Téma letošního roku volně navazuje na synodální proces. Zní: „Buď, kým jsi: Boží lid“. Letní škola Božího slova se bude konat v termínu 20. - 23. 7. 2022 v Arcibiskupském kněžském semináři v Olomouci. Více informací o akci a přihlašování.

LETNÍ KATECHETICKÝ MINIKURZ

je určen začínajícím katechetům, ale i těm, kteří chtějí rozvinout své katechetické dovednosti. Absolvent kurzu získá kompetenci a osvědčení pro vedení malých společenství dětí ve věku 4–9 let věku a farní  výuku náboženství žáků 4. – 9. třídy. Tímto kurzem nezíská aprobaci pro výuku náboženství na školách. Kurz se uskuteční v termínu 15.–19. 8. 2022, v Poutním domě Stojanov na Velehradě. Zde se také zájemci mohou přihlašovat přes mailovou adresu Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript . Platí se pouze ubytování a strava, dle ceníku Poutního domu. Více informací o akci a přihlašování

LETNÍ KURZ KATECHEZE DOBRÉHO PASTÝŘE 

Spolek Cesty katecheze pořádá letní kurz k programu Katecheze Dobrého pastýře, který je určen katechetům, rodičům a dalším zájemcům o výchovu víry malých dětí a dětí mladšího školního věku.

Kurz zprostředkuje katechetům a dalším osobám sloužícím v pastoraci kérygmaticko-liturgický přístup ke katechezi. Začínající katechety může nasměrovat na způsob přemýšlení a práce s dětmi i s dospělými, a to i ve vlastních programech, zkušenější může obohatit a třeba i posunout v evangelizačním pojetí katecheze, která probouzí a podporuje radost z víry.

Rodičům kurz zprostředkuje přístup k náboženské výchově dětí. Vychází z důvěry, kterou dala dětem ve vzdělávacím a výchovném procesu Marie Montessori, a z víry v Boha, který přebývá v srdci každého člověka a jeho objevování je radostí jak pro děti, tak pro rodiče.

Všem účastníkům nabídne přístup k didaktickým materiálům, které mohou využít při farní katechezi i v rodinách.

Podrobnější informace obsahuje článek na stránkách KDP

Přihlášky a podrobné informace najdete na adrese formulář

Aktualizováno 29.4.2022 12:52  

Hlavní nabídka

Aktualizace

Datum poslední změny:
6. 5. 2022 13:46