Logo

Farnost Staré Město

Římskokatolická farnost archanděla Michaela ve Starém Městě

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Hlavní Farní rada Výroční zpráva 2009

Výroční zpráva 2009

Tisk PDF

V loňském roce  na stavbě našeho kostela už třetím rokem pokračovala firma PROMONT pana Josefa Budaře. Z jara dokončila železobetonový prstenec na vrcholu dvanácti nakloněných sloupů. Poté, co ve výběrovém řízení, obhájila před komisí svou pozici dobrého stavitele našeho kostela, začala ihned zajišťovat výrobu krovu kostela. Krovu střechy s neobvyklým tvarem baldachýnu. Na stavbu pak byly přiváženy kusy krovu svařené z traverz a trubek, a tam byly ve výšce dvaceti metrů šroubovány k sobě.Přestože krov působí při pohledu ze země lehce, váží přes 66 tun a má rozměry 43 x 30 metrů. Je konstruován tak, že unese tři čtvrtě metru sněhu. (Pamatuje někdo, kdy ve Starém Městě napadlo tolik sněhu?) Krov bude kompletně dokončen na jaře příštího roku. Zbývá nám ještě zhotovení části krovu na opačné straně věží, nad hlavním vchodem do kostela. Na tento ocelový krov bude v příští etapě přimontováno bednění a na něj krytina.

Chceme, aby nám příští zimu do kostela už neteklo.

Na průběh stavby dohlíží stálá komise ve složení inž. Trňák, František Slavík, Antoním Vavruška, František Ingr, inž. Psotka, inž. Křivák, dále pak inž. Zajíček jako projektant a starosta Josef Bazala za staroměstskou radnici. Podle potřeby jsou přizváni další odborníci.

Náklady na pořízení ocelového krovu jsou šest milionů šedesát dva tisíc korun.

Do příštího roku nám z toho zbývá doplatit tři miliony padesát tisíc.

Děkuji firmě PROMONT za dobře provedenou práci.

Děkuji všem ostatním, kteří podpořili naše úsilí darem, modlitbou, postojem, nebo jiným způsobem a tak přispěli ke stavbě našeho nového kostela – místa duchovního života našeho společenství, Starého Města i okolí.

Děkuji těmto příznivcům stavby našeho kostela, že si stále udržují přesvědčení, že ke štěstí a spokojenosti nestačí jen pocit osobního materiálního blahobytu, pocit osobní materiální přemíry.

František Křivák

Napsali o nás:
Aktualizováno 5.11.2019 22:39  

Hlavní nabídka

Aktualizace

Datum poslední změny:
16. 5. 2024 13:00