Logo

Farnost Staré Město

Římskokatolická farnost archanděla Michaela ve Starém Městě

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Hlavní Farní rada Výroční zpráva 2004

Výroční zpráva 2004

Tisk PDF

Co jsme na rok 2004 plánovali, to jsme zásluhou firmy Pozemní stavitelství Zlín také splnili. 2 400 čtverečních metrů tvarově složitého bednění, 1 000 tun kvalitního betonu, 55 tun armovací oceli - to jsou letos spotřebované materiály. Stavba nám porostla 28 metrů do šířky, 37 metrů do délky a 5 metrů do výšky.

Má hodně zvláštní vzhled. Málo rovných "panelákových" tvarů, většina zakřivených, oblých a členitých ploch. Pětadvacet sloupů nesoucích velmi složitý strop. Zde bude polyfunkční sál, za ním bude síň archeologických nálezů. A nad tím vším budeme stavět kruhovou hlavní loď kostela a půlkruhovou zimní kapli. Od nástupu zlínského Pozemního stavitelství ruch na staveništi neutichal. Na složitých konstrukcích se střídali tesaři, železáři a betonáři. A mezitím kontroly stavebních dozorů, kontroly projektantů, statiků a porady nad výkresy, jak práci zvládnout bezchybně. Pracovníci na stavbě přiznávali: "Tak náročné dílo jsme už dlouho nedělali, bez neustálého přemýšlení by se nedalo zvládnout, ... ale bude to pěkná stavba !"

O tom, že je naše stavba se zájmem sledována nejen domácími, svědčí prohlídka stavby naším otcem biskupem Janem, návštěva limburgského světícího biskupa s doprovodem z partnerské diecéze v Německu, několik novinových reportáží a řada neoficiálních "nahlédnutí" na staveniště. Architekt Goropevšek, který přijel v listopadu stavbu zkontrolovat, byl s postupem a kvalitou práce velmi spokojen. Teď se již můžeme chystat na další budování v letošním roce, aby nám stavba kostela opět porostla. Děkujme Nejvyššímu, že se nám letos podařilo vybudovat dílo podle našeho záměru a prosme, abychom měli možnost v něm i nadále pokračovat.

Ing.František Křivák

Aktualizováno 5.11.2019 22:39  

Hlavní nabídka

Aktualizace

Datum poslední změny:
17. 2. 2024 19:48