Logo

Farnost Staré Město

Římskokatolická farnost archanděla Michaela ve Starém Městě

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Hlavní Stavba kostela Dopis spoluobčanům listopad 2010

Dopis spoluobčanům listopad 2010

Tisk PDF
VEŘEJNÁ SBÍRKA  NA STAVBU NOVÉHO KOSTELA SVATÉHO DUCHA SE BUDE KONAT
15. – 21. LISTOPADU 2010 NA ÚZEMÍ STARÉHO MĚSTA.

Vážení a milí spoluobčané,

přijměte, prosím, upřímný pozdrav ode mne a farníků Římskokatolické farnosti Staré Město, a také přání všeho dobrého Vám i Vašim blízkým. Rok, který se pomalu završuje, byl bohatý na události ve společnosti.  Zvykáme si na rychlejší střídání dob. Tomáš Sedláček, člen Národní ekonomické rady vlády, napsal: „Doby horší střídají ty lepší, podobně jako se střídají roční období. S tím rozdílem, že doby horší jsou násobně kratší a mírnější než doby růstu“. Přesvědčujeme se, že vstupovat do dění s vírou, je mnohem pokojnější. Přitom jde o široké spektrum projevů víry. Jak píše dále: „kolika lidem musíte (nevědomky a automaticky) důvěřovat, abyste byli schopni něco vypít nebo sníst, jsou to desítky lidí a institucí. Kdysi "primitivnější" člověk věřil jen sám sobě, dnešní člověk musí věřit mnohem více. A musí věřit anonymním místům, lidem a institucím. Nikoli tedy silou ani mocí, ale duchem a intelektem máme disponovat. Dnes jakoby více zaznívalo i pozvání k hlubšímu prožívání náboženské víry a v hodnoty, které nás přesahují.

Proto jsem, milí spoluobčané, v úvodu použil zmíněné citáty, abychom se navzájem povzbudili ke krokům duchovního ozdravení naší společnosti. A neviděli jako zbytečné, i v době ekonomické krize, investovat do díla, kterým podpoříme trvalé hodnoty transcendentálního charakteru.

Jistě jste si všimli, že na stavbě nového kostela se v tomto roce pracovalo méně. Ovšem pouze viditelně. Mezitím se připravovaly projekty kopule a materiály k výběrovému řízení. Rádi bychom, co nejdříve v následujícím roce, chtěli realizovat tyto plány. Spojme znovu své síly pro dobro.

Děkuji Vám, že neodmítnete zástupce farnosti a přispějete se srdcem pokojným a radostným! Veřejná sbírka je vyhlášena od 15.listopadu do 21.listopadu 2010.

V modlitbě pamatujeme  při bohoslužbách  na všechny dárce a od Boha jim vyprošujeme  požehnání a stálou ochranu. Poskytnutým darem si můžete snížit platbu daně z příjmu dle § 20, odst. 8 zákona č. 586/92 sb. o daních z příjmů.

Staré Město, listopad 2010

                                                                   P. Mgr. Miroslav Suchomel, farář, duchovní otec farnosti  

Aktualizováno 31.10.2011 15:50  

Hlavní nabídka

Aktualizace

Datum poslední změny:
23. 10. 2021 19:44