Logo

Farnost Staré Město

Římskokatolická farnost archanděla Michaela ve Starém Městě

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Hlavní Stavba kostela Dopis občanům říjen 2016

Dopis občanům říjen 2016

Tisk PDF

Vážení spoluobčané, milí přátelé,

srdečně Vás všechny zdravím jménem Římskokatolické farnosti Staré Město. Chci se s Vámi podělit o radostnou zprávu týkající se nového chrámu Svatého Ducha. V neděli 11.9. po hlavní bohoslužbě v 10:00 hodin, byly požehnány prostory jižní věže, která se tak stala součástí prohlídkové trasy z Event centra přes Jezuitský sklep. I díky Vaší štědrosti se toto mohlo uskutečnit. Velké množství návštěvníku mše sv., ale i odpoledního Velkomoravského koncertu využilo této jedinečné vyhlídky. Turisté a poutníci vyhledávající nový chrám i vyhlídku jižní věže potvrzují, že vynaložené úsilí, oběti a prostředky se vyplatily. Chceme se snažit jít tímto směrem i nadále, k zprovoznění severní věže (s výtahem) a dalších prostor kostela.

Milí spoluobčané, každý dar a každá pomoc, věnované novému chrámu, jsou pro nás důležité. Proto Vám ze srdce děkuji, že přijmete zástupce farnosti a přispějete při Veřejné sbírce vyhlášené od 10. října do 16. října 2016. Stále splácíme úvěr u KB a rádi bychom investovali do druhé věže, která, díky výtahu, bude přístupná i pro imobilní. V modlitbě pamatujeme při bohoslužbách na všechny dárce a od Boha jim vyprošujeme požehnání a stálou ochranu. Poskytnutým darem si můžete snížit platbu daně z příjmu dle § 20, odst. 8 zákona č. 586/92 sb. o daních z příjmů.

Věnujte, prosím, pozornost také této informaci: V souvislosti s blížícím se zimním obdobím dochází opět k úpravě bohoslužeb. Z důvodu podlahového vytápění budou mše svaté od 9. listopadu 2016 probíhat všechny (kromě pohřbů) v novém kostele: Pondělí – 17:00 hodin. Úterý – 6:30 hodin, Středa – 18:00 hodin, Čtvrtek – 6:30 hodin, Pátek – 17:00 hodin, Sobota – 17:00 hodin, Neděle: 7:00 hodin, 10:00 hodin.

Upřímné a pokorné díky Vám všem!

Staré Město, říjen 2016
P. Mgr. Miroslav Suchomel, farář, duchovní otec farnosti

Aktualizováno 8.10.2016 19:03  

Hlavní nabídka

Aktualizace

Datum poslední změny:
5. 7. 2022 17:23