Hlavní Stavba kostela Dopis občanům říjen 2016

Dopis občanům říjen 2016

Vážení spoluobčané, milí přátelé,

srdečně Vás všechny zdravím jménem Římskokatolické farnosti Staré Město. Chci se s Vámi podělit o radostnou zprávu týkající se nového chrámu Svatého Ducha. V neděli 11.9. po hlavní bohoslužbě v 10:00 hodin, byly požehnány prostory jižní věže, která se tak stala součástí prohlídkové trasy z Event centra přes Jezuitský sklep. I díky Vaší štědrosti se toto mohlo uskutečnit. Velké množství návštěvníku mše sv., ale i odpoledního Velkomoravského koncertu využilo této jedinečné vyhlídky. Turisté a poutníci vyhledávající nový chrám i vyhlídku jižní věže potvrzují, že vynaložené úsilí, oběti a prostředky se vyplatily. Chceme se snažit jít tímto směrem i nadále, k zprovoznění severní věže (s výtahem) a dalších prostor kostela.

Milí spoluobčané, každý dar a každá pomoc, věnované novému chrámu, jsou pro nás důležité. Proto Vám ze srdce děkuji, že přijmete zástupce farnosti a přispějete při Veřejné sbírce vyhlášené od 10. října do 16. října 2016. Stále splácíme úvěr u KB a rádi bychom investovali do druhé věže, která, díky výtahu, bude přístupná i pro imobilní. V modlitbě pamatujeme při bohoslužbách na všechny dárce a od Boha jim vyprošujeme požehnání a stálou ochranu. Poskytnutým darem si můžete snížit platbu daně z příjmu dle § 20, odst. 8 zákona č. 586/92 sb. o daních z příjmů.

Věnujte, prosím, pozornost také této informaci: V souvislosti s blížícím se zimním obdobím dochází opět k úpravě bohoslužeb. Z důvodu podlahového vytápění budou mše svaté od 9. listopadu 2016 probíhat všechny (kromě pohřbů) v novém kostele: Pondělí – 17:00 hodin. Úterý – 6:30 hodin, Středa – 18:00 hodin, Čtvrtek – 6:30 hodin, Pátek – 17:00 hodin, Sobota – 17:00 hodin, Neděle: 7:00 hodin, 10:00 hodin.

Upřímné a pokorné díky Vám všem!

Staré Město, říjen 2016
P. Mgr. Miroslav Suchomel, farář, duchovní otec farnosti