Logo

Farnost Staré Město

Římskokatolická farnost archanděla Michaela ve Starém Městě

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Hlavní Stavba kostela Veřejná sbírka - dopis občanům říjen 2017

Veřejná sbírka - dopis občanům říjen 2017

Tisk PDF

VEŘEJNÁ SBÍRKA NA DOSTAVBU NOVÉHO KOSTELA SVATÉHO DUCHA SE BUDE KONAT 9. – 15. ŘÍJNA 2017 NA ÚZEMÍ STARÉHO MĚSTA. UPŘÍMNĚ DĚKUJEME. „PÁN BŮH ZAPLAŤ“ ZA VAŠE DARY!

Vážení spoluobčané, milí přátelé,

opět Vás v tomto roce všechny srdečně zdravím jménem Římskokatolické farnosti Staré Město i jménem svým. O letošních oslavách sv. Michaela, patrona našeho Města i farnosti jsme v neděli 1.října uvítali olomouckého arcibiskupa Jana Graubnera a další vzácné hosty, i ze zahraničí. Život v našem městě i farnosti je pestrý. Už více než rok mohou návštěvníci Starého Města i všichni místní využívat jedinečné vyhlídky v jižní věži nového kostela. Obě dominanty chrámu neušly pozornosti žádnému kolemjdoucímu, a to zejména kvůli pracím na zateplení věží na zimu. Ve spolupráci s Městem připravujeme dokončení polyfunkčního sálu. Tím se postupně naplní využití tohoto prostoru ke společenskému a náboženskému setkávání, vzdělávacím a kulturním akcím.

Milí spoluobčané, ze srdce Vám chci poděkovat za každý dar a každou pomoc, které věnujete novému chrámu. Přijměte, prosím, zástupce farnosti a přispějte při Veřejné sbírce vyhlášené od 9. října do 15. října 2017. Pamatujeme v modlitbě na všechny dárce a vyprošujeme Boží pomoc a požehnání. Poskytnutým darem si můžete snížit platbu daně z příjmu dle § 20, odst. 8 zákona č. 586/92 sb. o daních z příjmů.

Věnujte, prosím, pozornost také této informaci: V souvislosti s blížícím se zimním obdobím dochází opět k úpravě bohoslužeb. Od 9. listopadu 2017 budou probíhat všechny (kromě pohřbů) v novém kostele: Pondělí – 17:00 hodin. Úterý – 6:30 hodin, Středa – 18:00 hodin, Čtvrtek – 6:30 hodin, Pátek – 17:00 hodin, Sobota – 17:00 hodin, Neděle: 7:00 hodin, 10:00 hodin.

S vděčností a úctou ke každému z Vás!

Staré Město, říjen 2017

P.Mgr.Miroslav Suchomel, farář, duchovní otec farnosti

Aktualizováno 8.10.2017 19:46  

Hlavní nabídka

Aktualizace

Datum poslední změny:
5. 7. 2022 17:23